Minister vnútra SR Roman Mikulec dnes ocenil hasičov a záchranárov v Trnavskom kraji

0
7

MV SR |MM| Minister vnútra SR sa dnes v Trnave zúčastnil na slávnostnom oceňovaní príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Trnavského kraja. Od šéfa rezortu vnútra Romana Mikulca a štátneho tajomníka MV SR Vendelína Leitnera si hasiči prevzali ocenenia za dlhoročný príkladný a zodpovedný výkon služby.

„Hasiči a záchranári každý deň preukazujú pri výkone náročnej služby svoju profesionalitu, odhodlanie a vytrvalosť pomáhať iným. Obyvatelia našej krajiny sa môžu na nich spoľahnúť v tých najťažších chvíľach – pri nešťastiach a mimoriadnych udalostiach. Ďakujem za ich prácu, nasadenie a obetavosť,“  povedal minister vnútra SR Roman Mikulec.

Šéf rezortu vnútra zároveň vyzdvihol pôsobenie príslušníkov HaZZ počas pandémie Covid-19 a najnovšie pri zvládaní utečeneckej vlny v dôsledku vojny na Ukrajine, kde plnia popri štandardných povinnostiach množstvo nových úloh.

 „Oceňovania príslušníkov Hasičského a záchranného zboru za účasti vedenia rezortu vnútra sa konajú v jednotlivých krajoch počas mája a júna pri príležitosti sviatku sv. Floriána, patróna hasičov. Tento rok je výnimočný tým, že Hasičský a záchranný zbor oslavuje 20. výročie svojho založenia. Chcem vyjadriť vďaku všetkým hasičom a popriať im, aby sa z každého zásahu vrátili domov zdraví,“ povedal štátny tajomníka Ministerstva vnútra SR Vendelín Leitner.

Na slávnostnom podujatí  v Trnave sa zúčastnili aj predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, riaditeľ odboru riadenia hasičských jednotiek Prezídia HaZZ Jozef Voľanský, poverený riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave ZoltánTakács a ďalší predstavitelia HaZZ a Policajného zboru.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno