V tomto aktuálnom prípade nedošlo k žiadnemu „vytrhnutiu kusu stehna“

0
5

Dezinformácie Hoaxy Propaganda /  Médiá v honbe po vysokej čítanosti majú sklon dramatizovať udalosti. Napríklad v tomto aktuálnom prípade nedošlo k žiadnemu „vytrhnutiu kusu stehna“.

Lesník, ktorý čelil tzv. obrannému útoku medveďa, bol hneď po ošetrení prepustený do domáceho ošetrenia. Okrem škrabancov a zlomeného prsta na ruke má v nohe ranu po jednom zube, ktorú lekári ošetrili a nasleduje už len očkovanie proti prípadnej besnote. Nie, nechceme zľahčovať šok, ktorý nepochybne lesník utrpel pri svojej práci taxátora lesných pozemkov. Ale takáto bulvarizácia spôsobuje doslova vlny strachu a občania sa potom obávajú ísť na vychádzku do lesa, hoci počet útokov medveďa na človeka stále nie je vyšší, ako je priemer za posledných 20 rokov.

Obdobný typ zranení niekto na Slovensku utrpí prakticky každý týždeň od psov, avšak pes, hoci je štatisticky podstatne nebezpečnejší, nevzbudzuje v človeku taký inštiktívny strach, ako medveď. A preto správa o obdobných útokoch psov nie je mediálne zaujímavá.

zdroj: Fb

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno