Diaľniční policajti riešili vypadnuté sliepky na diaľnici. Pád z kamiónu ale väčšina prežila

0
3

KR PZ Trnava |MM| Diaľniční policajti z Trnavy riešili v noci kuriózny prípad. S nasadením života zachraňovali bezmocných operencov.

Krátko po 01:00 h prijala polícia oznámenie poľského kamionistu, ktorému počas jazdy vypadlo z nákladného priestoru asi 50 debničiek so živými sliepkami. Na 80 m úseku cesty sa tak ocitlo približne 400 kusov hydiny. Policajti po príchode na miesto museli uzavrieť 1 jazdný pruh križovatky diaľnic R1 a D1, smerom na Trenčín.

Diaľničiari pomohli pri zbieraní popadaných debničiek a spolu s vodičom počkali na náhradný voz, do ktorého boli sliepky preložené. Napriek hrozivému pádu z idúceho nákladiaku väčšina sliepok prežila a mohla pokračovať v ceste.

Policajná hliadka vec vyriešila ako škodovú udalosť. Vodičovi policajti uložili, za nesprávne upevnený náklad, blokovú pokutu a zadržali mu vodičský preukaz. Ten mu bude vrátený ihneď po jej zaplatení. Pripájací pruh na diaľnicu D1 bol plne prejazdný až okolo 06:00 h ráno.

Pripomíname vodičom, že pri preprave musí byť náklad na vozidle riadne umiestnený, rozložený a upevnený, aby neohrozoval bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Pokiaľ prevážate zvieratá, nesmie byť ohrozená ich bezpečnosť. Náklad nesmie prekročiť najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť vozidla.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno