Policajná naháňačka – mladý policajt prenasledoval a zadržal unikajúceho páchateľa sám – VIDEO

0
136
foto: redakcia SOL

KR PZ Trnava |MM|   Policajt zo Zavaru mal včerajšiu službu ako z akčného filmu. Obyčajná kontrola vodiča sa rýchlo zmenila a policajt na majákoch ho prenasledoval približne 5 km.

V obci Vlčkovce, neďaleko Trnavy, si náš kolega všimol krátko pred obedom vodiča, o ktorom z miestnej a osobnej znalosti vedel, že má zadržaný vodičský preukaz. Preto sa rozhodol 31 ročného muža zastaviť a skontrolovať. Ten ale na policajné auto zareagoval tak, že začal vo vysokej rýchlosti unikať smerom na diaľnicu R1. Nebezpečnou jazdou pritom ohrozoval nielen obyvateľov obce, ale potom aj vodičov na diaľnici, ktorých riskantne obiehal z oboch strán.

Šialená naháňačka sa skončila na výjazde do mesta Sládkovičovo. Tam muž stratil kontrolu nad vozidlom a zišiel s ním mimo cestu. Ihneď z auta vystúpil a dal sa na útek po vlastných. Policajt ho rýchlo dobehol a nasadil mu na ruky putá.

Policajti vodiča v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode, pretože by mohol pokračovať v páchaní protiprávnej činnosti. Neskôr ho eskortovali do nemocnice, kde mu odobrali biologické vzorky za účelom zistenia, či nešoféroval pod vplyvom omamných a psychotropných látok.

Polícia mladého muža rieši, za viacero závažných priestupkov v doprave, v správnom konaní. Okrem toho, že šoféroval bez vodičáku a nezastavil na pokyn policajta, sa dopustil napríklad aj nebezpečnej jazdy v protismere.

 

VIDEO: zdroj Polícia SR

foto: redakcia SOL
foto: redakcia SOL
foto: redakcia SOL
foto: redakcia SOL

 

O tejto policajnej akcii sme vás informovali v našom médiu v tomto článku:

PRÁVE TERAZ: Polícia zadržala pri Seredi osobu na osobnom motorovom vozidle

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno