Hasičský a záchranný zbor nakúpil nové termovízne kamery vyššej triedy

0
10

KR HaZZ Trenčín |MM|  V dňoch 10. a 11. augusta 2022 sa v priestoroch centrálneho skladu Hasičského a záchranného zboru na Záchrannej brigáde HaZZ v Žiline uskutočnilo odovzdávanie 120 kusov nových termovíznych kamier vyššej triedy, ktoré budú slúžiť pri zásahovej činnosti príslušníkom Hasičského a záchranného zboru.

Termovízne kamery sú určené pre 118 hasičských staníc, Strednú školu požiarnej ochrany MV SR v Žiline a Výcvikové centrum HaZZ Lešť. Pre Trenčiansky kraj bolo vyčlenených 10 ks termokamier, ktoré budú dislokované na všetkých desiatich hasičských staniciach v Trenčianskom kraji.

Určení príslušníci HaZZ z jednotlivých organizačných zložiek absolvovali po prebratí nových termovíznych kamier s dodávateľom školenie na ich obsluhu a údržbu.

Nové termovízne kamery vyššej triedy sa od starších zariadení líšia najmä vyšším rozlíšením a možnosťou vyhotovovania fotografií a videozáznamu, taktiež obsahujú funkciu automatického vyhľadávania najteplejšieho a najchladnejšieho miesta.

Hasiči využívajú termovízne kamery pri zásahoch najmä na vyhľadávanie skrytých ohnísk, detekciu tepelného žiarenia alebo na vyhľadávanie osôb v zadymených priestoroch a v teréne.

 

Foto: HaZZ

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno