Policajné správy z Prešovského kraja

0
5

KR PZ Prešov |MM|  Nájdenú vec treba vráti, nie nechať si 

Z prečinu zatajenia veci obvinili včera policajti zo Starej Ľubovne 28 ročnú miestnu ženu.

Obvinená žena išla včera popoludní na dámske toalety v jednom z obchodných domov v Starej Ľubovni. Na stojane na toaletný papier našla voľne položenú platenú peňaženku, z ktorej vybrala 600.- €. Peniaze vložila do igelitového vrecka a uložila v krovinatom poraste za obchodným domom. Peniaze si už ale neužila, nakoľko bola zadržaná políciou. Obvinená žena je stíhaná na slobode.

S alkoholom za volantom

Aj tento víkend sa našli vodiči, ktorí si za volant svojich áut sadli pod vplyvom alkoholu. U niektorých bola hladina alkoholu viac ako jedno promile, čo má za následok trestné stíhanie daných vodičov.

V sobotu večer viedol 65 ročný muž osobné auto Nissan Almera cez obec Jakubovany (okr. Sabinov), kde bol zastavený policajnou hliadkou. Pri kontrole bol podrobený aj dychovej skúške na alkohol, ktorej výsledok bol 0,73 mg/l (miligramu etanolu na liter vydychovaného vzduchu).

Rovnako v sobotu večer, ale v obci Jasenovce (okr. Vranov n/Topľou), viedol pod vplyvom alkoholu osobné auto VW Passat aj 23 ročný muž. Vozidlom zastal v strede vozovky, odkiaľ cúvol mimo cesty do trávnatého porastu a následne vyšiel znova na cestu, kde uvedené vozidlo viedol bez rozsvietených svetiel smerom k centru obce Jasenovce po trávnatom poraste kde z auta stratil tabuľku s evidenčným číslom. Následne autom zašiel domov do dvora, kde auto odstavil a odišiel. Po príchode privolanej policajnej hliadky sa podrobil dychovej skúške na alkohol, jej výsledok dosiahol hodnotu 1,22 mg/l.

Počas nedeľňajšieho popoludnia viedol 46 ročný muž cez Veľký Šariš osobné autom Škoda Fabia. Počas jazdy vyšiel autom na obrubník chodníka, kde narazil do prenosného dopravného značenia, pokračoval v jazde pričom vyšiel na chodník narazil do paliet zo stavebným betónovým materiálom. Aj po tomto náraze pokračoval v jazde ďalej ešte necelých 200 m. Dychová skúška na alkohol bola u neho pozitívna s nameranou hodnotou 0,60 mg/l.

Všetci traja vodiči boli obvinení z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a boli umiestnení do cely policajného zaistenia.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno