„Demokracia“ podľa vzoru Putina.

0
97

Tak teda dnešný deň inak militantne naladených Rusov evidentne moc nepotešil.

Prezident Ruskej federácie  Vladimír Putin vyhlásil čiastočnú mobilizáciu. Už aj zločinci pozatváraní v novodobých gulagoch na Sibíri, totiž považujú zotrvanie za ostnatým drôtom za väčšiu šancu k prežitiu, ako nechať sa naverbovať do súčasnej Ruskej armády a následne zastreliť na Ukrajine. Putinovi sa minuli aj samovrahovia v Čečensku a ostatných separatistických republikách, držaných pokope len vďaka miestnym diktátorom na civilizovanom Západe nazývaných mafiáni.

Putinov mierumilovný prejav vysielaný štátnou televíziou natoľko potešil občanov Ruskej federácie odhodlaných ísť bojovať na Ukrajinu, že sa rozhodli húfne opustiť „Matičku zem“ a zdrhnúť ak nie na civilizovaný Západ, tak aspoň tam, kde má Ruská federácia, resp. jej občania bezvízový styk. Ide o Turecko a Arménsko.

Letenky do Istanbulu a Jerevanu boli za niekoľko minút po Putinovom prejave beznádejne vypredané. Aerolínie stopli predaj leteniek.

Ruskí muži od 18 do 65 rokov majú zakázané vycestovať z Ruskej federácie.

Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin sa znovu vyhrážal použitím jadrových zbraní.

Viac ako tisíc tristo (oficiálne) ľudí protestujúcich po celom Rusku ozbrojené zložky zmlátili pelendrekmi a následne zatkli. To je „demokracia“ podľa vzoru Putina.

Určite ide o prekvapenie, akým bol samotný vojenský útok na Ukrajinu a aj tentokrát budú  prokremelskí trollovia musieť počkať na inštrukcie, ako súčasný stav v krajine ich zamestnávateľa komunikovať.

Nateraz môžeme len konštatovať, že situácia aj vzhľadom k predpokladanému výsledku referend vyhlásených na Rusmi okupovaných územiach  Ukrajiny, sa bude zhoršovať. Žiaľ, naše predpoklady sa napĺňajú a pri akokoľvek výraznejšie zvýšenej vojenskej aktivite Ruskej armády na Ukrajine, dosť určite vyvolá ďalšie vlny úteku ľudí ohrozených vojnovým konfliktom. Možno je už dnes potrebné začať rozmýšľať, ako bude v takom prípade situáciu štát zvládať. S nasadením dobrovoľníkov ani len v porovnateľnom počte a odhodlaní so začiatkom vojny, očakávať totiž nemožno.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno