Mentálnu retardáciu stredného stupňa predstieral takmer 24 rokov. Za podvod mu hrozí až 12 rokov basy

0
10

KR PZ Trnava |MM| Subvenčný podvod, ktorého sa dopustil 46 ročný muž, odhalili trnavskí kriminalisti.
Nebyť ich operatívnej práce v teréne, by zostal tento zločin nepotrestaný.

PORUCHY A ZLÝ STAV PREDSTIERAL
Kriminalisti predložili všetky získané materiály vyšetrovateľke, ktorá začala tento rok trestné stíhanie. Na základe získaných dôkazov, znaleckých posudkov a výsluchov, obvinila muža zo zločinu subvenčného podvodu. Od novembra 1993 do augusta 2017 mal neoprávnene poberať invalidný dôchodok. Prvý krát požiadal o príspevok, keď dovŕšil 18 rokov a mentálnu retardáciu stredného stupňa, ktorú mu diagnostikovali viacerí lekári, predstieral takmer 24 rokov.

OKLAMAL LEKÁROV AJ POISŤOVŇU
Zdravotný stav pritom deklaroval sociálnej poisťovni lekárskymi správami od viacerých odborných lekárov a to nielen pri zisťovacej prvotnej posudkovej kontrole ale aj na opakovaných kontrolách. V ambulanciách celé roky simuloval duševné poruchy, ťažko komunikoval a dokonca bol plne pozbavený spôsobilosti na právne úkony. V roku 2017 však požiadal, kvôli práci, o prinavrátenie plnej spôsobilosti a vo vypracovanom posudku neboli potvrdené ani zistené diagnózy, na základe ktorých by mal nárok na vyplácanie invalidného dôchodku. Sociálnu poisťovňu za tie roky pripravil o viac ako 56 tisíc eur. V roku 2017 došlo k pozastaveniu vyplácania dávok.

ZA PODVOD AŽ 12 ROKOV BASY
Obvinený muž z Piešťan je stíhaný na slobode. Ak ho súd uzná vinným, za podvod v takomto rozsahu mu môže hroziť trest odňatia slobody na 5 až 12 rokov

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno