„do významnej pozície vo vnútornej a straníckej politike má človek vstupovať prirodzeným spôsobom, to znamená cez získanie mandátu vo voľbách“

0
7
Po odchode z postu ministra zahraničných vecí mi Richard Sulík navrhol angažovať sa ďalej v slovenskej politike. Ponuku predsedu SaS si vážim, pretože išlo o návrh predpokladajúci moje významné zapojenie do vnútornej politiky v rámci Sloboda a Solidarita, ktorú považujem za dobre fungujúcu stranu so silným a vyprofilovaným programom.
Po dôslednom zvážení všetkých súvislostí a okolností som sa rozhodol na ponuku SaS nereflektovať a ukončiť tak súčasnú etapu môjho politického pôsobenia.
Rozhodol som sa takto predovšetkým preto, lebo som presvedčený, že do významnej pozície vo vnútornej a straníckej politike má človek vstupovať prirodzeným spôsobom, to znamená cez získanie mandátu vo voľbách. Toto nie je môj prípad a zároveň som presvedčený, že súčasný vývoj na domácej scéne sa v najbližšej dobe, či už do riadnych alebo predčasných volieb, bude odohrávať najmä v parlamente, ktorého nie som súčasťou.
Využívam túto príležitosť, aby som sa ešte raz poďakoval SaS, ktorá ma do funkcie ministra nominovala, poslaneckému klubu a členom za podporu, ktorá bola pre moje pôsobenie vo vláde dôležitá.
Zdroj: FB

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno