Seredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcov

0
796

Trnavskí bílí medvedi zorganizovali v obci Dolné Dubové 8. ročník celoslovenské stretnutie otužilcov. Okrem spoločného kúpania vo vodnej nádrži boli na programe preteky štafiet klubov o dĺžke 4×100 m. Celkový počet kúpajúcich sa vyšplhal až na 202 účastníkov. Teplota vzduchu bola 15 st.C a teplota vody 10 st. C. Stretnutia sa zúčastnili aj členovia Seredského spolku zimných plavcov.

Otužilci zo Serede sa počas zimných mesiacov spoločne stretávajú každú nedeľu v campingu a to za každého počasia. Spoločné ale aj individuálne plávanie v ľadových vodách Váhu im prináša osoh pre organizmus. Zimní plavci vedia, že ak sa k takémuto cielenému otužovaniu človek odhodlá, posilňuje si imunitný systém, zlepšuje celkovú telesnú zdatnosť a odolnosť organizmu, zvyšuje obranyschopnosť proti rôznym ochoreniam a infekciám. Ak sa aj choroba dostaví, podľa skúseností otužilcov máva oveľa ľahší a rýchlejší priebeh. Milovníci chladu lepšie znášajú teplotné výkyvy počasia, údajne nepoznajú alergie, stres, depresie ani problémy so spánkom.

Víťazom štafetového plávania v Dolnom Dubovom sa z desiatich prihlásených družstiev napokon stalo družstvo STU Trnava s časom 8:45 min., striebornú priečku obsadili Otužilci a zimní plavci z Podhradského mora s časom 9:20 min. a bronzovú medailu si odnieslo družstvo Vitale so sídlom v Trnave. Seredský spolok zimných plavcov sa umiestnil na ôsmom mieste s časom 14:10 min.