Keby nebolo okamžitej pomoci policajtov z bratislavskej Trnávky, tento príbeh by mal tragický koniec

0
2

KR PZ Bratislava |MM|  Hliadka policajtov Obvodného oddelenia PZ – Trnávka bola v piatok 20.01.2023 vyslaná krátko pred 08.00 h na zastávku MHD na Ivánskej ceste, kde sa v zmysle telefonického oznámenia mal nachádzať na lavičke neznámy mladý muž v „zvláštnej polohe“.

Policajti sa bezodkladne vybrali za uvedené miesto kde spozorovali sedieť muža neznámej totožnosti, ktorý sedel na lavičke zastávky, nereagoval na vonkajšie podnety, zjavne bol mysľou neprítomný a navyše prestával dýchať. Nakoľko vonkajšia teplota bola pod 0°C, hrozilo jeho podchladenie. Policajti okamžite mužovi poskytli prvú pomoc a rovnako kontaktovali tiesňovú linku 155.

Operátor linky policajtov usmerňoval pri záchrane života neznámeho muža, pričom policajti mužovi spriechodnili dýchacie cesty, urobili masáž srdca a keď muž začal normálne dýchať uviedli ho do stabilizovanej polohy. S mužom sa snažili komunikovať až do príchodu RZP, ktorá ho následne previezla do nemocnice.

Nakoľko muž nemal pri sebe žiadne doklady a nebola známa jeho totožnosť, policajti začali prepátravať blízke okolie a snažili sa zistiť jeho totožnosť, avšak neúspešne.

Krátko po 18.00 h prijali policajti informáciu z nemocnice, že mužov stav sa zlepšil a začal s okolím komunikovať. Následne bola zistená aj jeho totožnosť – jednalo sa o 24-ročného Bratislavčana.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno