Z pokusu vraždy a ublíženia na zdraví v Pobedime je obvinená žena

0
2

KR PZ Trenčín |MM|   Len včera sme informovali verejnosť o rodinnej dráme v obci Pobedim, kde v noci zo soboty na nedeľu skončili po útoku nožom zranené 3 osoby vrátane malého dieťaťa.

Polícia sa prípadom intenzívne zaoberala, pričom boli vykonané všetky procesné úkony s cieľom stotožnenia páchateľa tohto skutku. Na podklade zistených skutočností je dostatočne odôvodnený záver, že útočníkom by mala byť matka maloletého syna.
Vyšetrovateľka Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne vzniesla obvinenie 34 ročnej žene z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu a prečinu ublíženia na zdraví.

Doposiaľ vykonaným vyšetrovaním bolo zistené, že obvinená v sobotu krátko po 20:00 hod. v rodinnom dome v obci Pobedim sa pokúsila usmrtiť svojho bývalého manžela. Počas toho ako bol poškodený k obvinenej obrátený chrbtom a hral sa so svojím synom ho mala bodnúť nožom do oblasti chrbta a krku. Následne malo dôjsť medzi bývalými manželmi k zápasu, počas ktorého mala žena vysloviť aj slová ,,zabijem ťa“. Poškodený v obave o svoj život a zdravie z rodinného domu utiekol k susedom, ktorých požiadal o pomoc.

Mužovi boli pri útoku spôsobené viaceré zranenia a to na tvári, krku, pleci, chrbte a na rukách. Rezné rany boli spôsobené aj maloletému dieťaťu.

Na obvinenú bol vyšetrovateľkou spracovaný podnet na podanie návrhu na jej vzatie do väzby a spisový materiál bude odovzdaný prokurátorovi na ďalšie konanie.
Obvinenej, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno