Mužovi sa mal vyhrážať s plynovou zbraňou

0
7

KR PZ Trenčín |MM|   Polícia v Trenčíne vyšetruje hádku medzi dvoma mužmi, ktorá mala vyústiť do vyhrážok smrťou.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že páchateľ  vo večerných hodinách mal najskôr slovný konflikt s iným mužom. Následne, počas toho ako sedel ako vodič v stojacom vozidle, mal namieriť na tohto muža cez otvorené okno vodičových dverí plynový revolver zo vzdialenosti približne jedného metra. Zároveň sa mal poškodenému vyhrážať zastrelením. Poškodený po týchto vyhrážkach mal zodvihnúť obe ruky nad hlavu a v obave o svoj život a zdravie od páchateľa odstúpiť.

Poškodený konanie páchateľa oznámil na polícii. Aj vzhľadom k tomu, že bol už v minulosti 4 krát súdne trestaný, bol políciou obmedzený na osobnej slobode a umiestnený v cele policajného zaistenia.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Trenčíne vzniesol obvinenie 65 ročnému mužovi pre prečin Nebezpečné vyhrážanie. Zároveň kompletný spisový materiál odovzdal prokurátorovi spolu s návrhom na podanie obžaloby.

Konanie páchateľa bolo oznámené aj na príslušné oddelenie zbraní a streliva za účelom zistenia, či páchateľ si splnil svoju zákonnú povinnosť do konca januára 2023 a plynovú zbraň zaregistroval. Bolo zistené, že túto povinnosť nesplnil, čiže sa dopustil aj priestupku na úseku zbraní a streliva a z toho dôvodu mu hrozí postih v podobe prepadnutia veci.

Zároveň obvinenému, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

 

 

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno