Tak ako, bola chodkyňa zrazená na priechode, alebo v jeho blízkosti?

0
7
Foto z kamerového záznamu MsP Sereď

Sereď /  Minimálne v posledných šiestich rokoch prinášame sústavne správy o tragických dopravných nehodách v Seredi, ku ktorým dochádza – a to je zvláštne, až veľmi často na priechodoch pre chodcov.  Určite si spomíname na nehody neďaleko Kauflandu, na svetelnej križovatke a na nehodu, ku ktorej došlo v piatok minulý týždeň rovnako na Cukrovarskej ulici.

O nehode sme písali tu:

Ranná nehoda v Seredi na priechode pre chodcov

Stanovisko PZ SR ku kolízii osobného auta s chodkyňou je nasledovné:

„Seredská polícia bola dnes ráno privolaná k zrážke osobného auta a chodkyne. 78 ročná chodkyňa mala prechádzať cez cestu v blízkosti priechodu pre chodcov, keď ju autom zachytil 79 ročný vodič.

Staršia pani bola preventívne privolanými záchranármi prevezená na vyšetrenie do nemocnice. Našťastie však pri zrážke neutrpela zranenia a bola jednorazovo ošetrená. Policajti alkohol u účastníkov nehody nezistili. Polícia vec eviduje ako škodovú udalosť„.

Videozáznam bezpečnostnej kamery ukazuje toto:

Každý rodič, starí rodičia, či učitelia prirodzene deťom od útleho detstva vštepujú, že cez cestu je potrebné prechádzať cez priechod pre chodcov. A tak sme kľudní, že naše deti idúce do a zo školy, na krúžky, či za kamarátmi, sú pri prechádzaní po priechode pre chodcov v bezpečí.

Nemýlime sa a nežijeme vo falošnej viere v bezpečnosť chodcov na priechodoch pre chodcov?

Len udalosti v meste za dva dni hovoria o inom. V piatok zrazil vodič priamo na priechode (?) pre chodcov chodkyňu, zo soboty na nedeľu v noci iný vodič predbiehal iné idúce auto v protismere a to priamo na priechode pre chodcov ešte aj okolo ostrovčeka. Následne svojou bezohľadnou jazdou priamo ohrozil osádku auta idúceho v protismere. V tomto prípade čelnej zrážke a tak fatálnym následkom zabránilo vlastne len venovanie sa jazde a duchaprítomnosť na živote ohrozenej vodičky vezúcej vedľa seba dieťa.

O arogantnej jazde vodiča cez centrum mesta sme písali tu:

To, že jazdíte opatrne, neznamená, že vás uprostred mesta nemôže zabiť arogantný tvor presvedčený o svojej nesmrteľnosti – VIDEO

Dokedy budeme riešiť „len“ následky takýchto nehôd a dokedy sa budeme musieť báť chodiť už aj po priechodoch pre chodcov v centre mesta? A vidiac následky havárií dokonca aj po chodníkoch?

Nezlyháva predsa len prevencia a v konkrétnych prípadoch aj polícia, resp. konkrétni policajti následne vyšetrujúci konkrétne udalosti na cestách?

Verejná výzva vodičom: jazdite tak, aby ste pre ušetrené sekundy nemuseli po zbytok života ľutovať svojho konania hľadiac na hroby vašich obetí, alebo na ľudí, ktorých ste bezohľadnou jazdou na celý život zmrzačili !

Verejná výzva chodcom: uvedomte si, že aj v prípade kedy máte prednosť, auto idúce určitou rýchlosťou, na zastavenie potrebuje určitú dráhu a teda čas. Vstupujte na vozovku až v momente, kedy ste si istí, že vás vodič registruje že pri prechádzaní budete v bezpečí !

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno