Mravenčia práca sa vyplatila: Hľadaného Michala aj vďaka nám zatkli v Kolumbii

0
6

Prezídium PZ SR |MM|   Michal P. je obvinený z toho, že závažnejším spôsobom konania, teda po dlhší čas a v značnom rozsahu v rámci organizovanej skupiny obchodoval s drogami, pričom za drogovú trestnú činnosť už bol v minulosti odsúdený. Z uvedených dôvodov mu za jeho skutky hrozí trest odňatia slobody 15 až 20 rokov.

Obvinený muž je považovaný za hlavného organizátora obchodu s drogami, ktorý mal prebiehať od roku 2018 nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike.
Michal sa trestnému stíhaniu vyhýbal, a preto bolo v roku 2021 vyhlásené na jeho osobu národné, aj medzinárodné pátranie.

AKO SME POMOHLI KOLEGOM V ZAHRANIČÍ

Policajti cieľového pátrania Prezídia Policajného zboru získavali operatívne informácie na území SR v úzkej spolupráci s príslušníkmi NAKA P PZ a Úradu medzinárodnej policajnej spolupráce Prezídia Policajného zboru.
Tieto informácie boli následne bezodkladne odstupované partnerskému útvaru v Španielsku a Kolumbii. Mravenčia práca a trpezlivosť priniesli očakávané ovocie.

VYPÁTRANÝ

Hľadaný bol vypátraný a zatknutý na základe tejto výbornej spolupráce dňa 12.3.2023 v meste Cartagena de Indias v Kolumbii.
V súčasnosti je hľadaná osoba obmedzená na osobnej slobode v Kolumbii a v medzinárodnej spolupráci je už v tomto momente príslušné Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno