Zamkli bránu, aby opitý vodič neušiel

0
7

KR PZ Trenčín |MM|  Vodič motorového vozidla si zvolil netradičné miesto na svoju jazdu. Presne o 12:00 hod. jazdil v areáli logistického centra pri obci Chocholná – Velčice. Jeho zvláštny štýl vedenia vozidla si všimli pracovníci SBS, pričom nadobudli podozrenie, že vodič nemôže byť triezvy.

Zavolali preto na tiesňovú linku polície a požiadali o rýchle presunutie hliadky na miesto. Vzhľadom k tomu, že hrozilo, že vodič do príchodu hliadky z areálu logistického centra odíde, pracovníci SBS uzavreli bránu, aby tak zabránili jeho úniku a ohrozovaniu ostatných účastníkov cestnej premávky. Vodič na vozidle Ford Focus potom ako zistil, že sa z areálu cez uzavretú bránu nedostane, vyšiel na obrubník, kde ostal stáť.

Policajná hliadka po príchode na miesto vykonala s mužom dychovú skúšku, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom  3,21 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška mala ešte vyššiu hodnotu a to 3,27 promile alkoholu.

Vodič bol políciou obmedzený na osobnej slobode a umiestený do cely policajného zaistenia, odkiaľ bol po vytriezvení predvedený na výsluch.

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Trenčíne vzniesol obvinenie 43 ročnému mužovi pre prečin Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

O tom aký trest obvinený za tento trestný čin dostane, rozhodne súd v najbližších hodinách.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno