Incident dvoch mužov v Seredi, jeden z nich nafúkal viac ako 2 promile alkoholu

0
3728

V uplynulú nedeľu popoludní na Trnavskej ulici došlo k incidentu dvoch Ukrajincov. Konflikt vznikol z dôvodu vzájomných finančných nezrovnalostí. Jeden Ukrajinec druhému tvrdil, že má agentúru a zoženie mu prácu. Za službu sprostredkovania práce si vypýtal platbu vo výške 2  Eur. Prácu „klientovi“ ale nezohnal a vyplatené financie vrátiť odmietol. V telefonickom rozhovore sa dokonca „klientovi“ vyhrážal „za**baním, ak bude peniaze chcieť späť.

Nakoniec Sa obaja Ukrajinci stretli, no vznikol medzi nimi konflikt, až tiekla krv.

Na mieste udalosti zasahovala hliadka OO PZ zo Serede a hliadka Mestskej polície. Z incidentu polícia poskytla nasledujúcu správu:

Tlačová správa KR PZ Trnava:

Seredskí policajti boli v nedeľu podvečer vyslaní ku konfliktu dvoch osôb v meste Sereď. Podľa prvotných informácií mal jeden z mužov dokonca sedieť za volantom auta pod vplyvom alkoholu. Policajti incident medzi mužmi preverujú ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Prípad muža, ktorý nafúkal viac ako 2 promile, si prevzali dopravní policajti a vo veci začali trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny mu môže hroziť trest odňatia slobody až na 1 rok.

– – –

Dnes poškodený Ukrajinec podal na OO PZ Trestné oznámenie pre podozrenie z TČ nedovoleného podnikania.

Faktom je, že na obdobné nezákonné konanie voči nim sa sťažujú mnohí cudzinci žijúci na Slovensku. Niektorí zo  „šikovnejších“ a na Slovensku už etablovaných cudzincov zneužívajú určitú tieseň spravidla cudzincov pochádzajúcich z rovnakej krajiny a zarábajú takto na neznalosti pomerov, legislatívy tých, ktorí na Slovensko prídu.

Vo veci by mala účinnejšie zasiahnuť cudzinecká polícia, ktorá ale o konkrétnych prípadoch musí mať vedomosť. Rôznym špekulantom a cudzincom ignorujúcim zákony SR, by následne nemala predlžovať povolenie na pobyt v Slovenskej republike a EÚ.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno