Veľká noc v Seredi: na príprave sviatočnej atmosféry už spolupracujú naši škôlkari aj školáci

0
14

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď /   Novinkou verejného priestoru mesta bude tento rok veľkonočná výzdoba, ktorá v Seredi doposiaľ absentovala. Uvidíte ju v Malom parku a pred budovou mestského úradu. Rozpočet mesta ňou neutrpí.

Prečo má vedľajšia dedinka krajšiu výzdobu ako my? Je to také drahé pre mesto urobiť nám sviatočnú atmosféru? Nielen obyvatelia mesta si častokrát vymieňali medzi sebou takéto názory. Vedenie mesta sa stretáva s rovnakými podnetmi. A preto sa chystá nová veľkonočná výzdoba, ktorá má priniesť veľkonočného ducha do verejného priestoru a stane sa zároveň výkladnou skriňou našich škôl.

„V týždni pred Veľkou nocou sa naši škôlkari a školáci zapoja do výzdoby verejného priestoru, určite sa príďte pozrieť do malého parku na Námestí Slobody a tiež pred mestský úrad. Veľkonočná atmosféra v meste bude vládnuť približne dva týždne,“ vysvetlila Zuzana Vohláriková z oddelenia životného prostredia mesta Sereď. Ruku k tomu to dielu priložia aj dobrovoľníci.

Nechajte sa teda prekvapiť, čo mesto v spolupráci so školami dokáže. Jednať sa bude o trvácne prvky, ktoré Sereď využije aj v ďalších rokoch. Dobrou správou je aj to, že kvôli výzdobe sa nemuseli financie hľadať ani ukracovať na iných položkách, keďže rozpočet mesta na tieto aktivity bol, avšak ich potenciál zatiaľ nebol využitý dostatočne.

 

zdroj: Mesto Sereď

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno