62 ročný vodič s takmer tromi promile alkoholu zrazil osemročného chlapca. Tvrdil, že nešoféroval, ale aj, že šoférovať mohol

0
7

KR PZ Nitra |MM| Policajti Obvodného oddelenia PZ Nitra východ boli spolu s hliadkou PMJ vyslaní na preverenie oznámenia do obce Dolné Obdokovce. Vodič osobného auta jazdiaci pod vplyvom alkoholu tu mal zraziť chlapca.

Policajti mali informáciu kde podozrivý 62 ročný býva. Ten pri komunikácii s policajnou hliadkou najskôr tvrdil, že nešoféroval, a po chvíli aj to, že šoférovať mohol. Následne sa policajti spojili so svedkami, pričom jedna pani incident priamo videla a potvrdila, že muž viedol osobné motorové vozidlo v tom čase a jazdil zo strany na stranu a aj to, že narazil do osemročného chlapca, ktorý spadol na zem. Druhý svedok povedal, že má k dispozícii kamerový záznam, kde vidieť ako muž šoféruje auto. Chlapec bol prevezený na ošetrenie do nemocnice v Nitre.

Policajti muža podrobili dychovej skúške na alkohol s výsledkom 1,35 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 2,81 promile. Lustráciou cez operačné stredisko bolo zistené, že muž mal zákaz činnosti viesť motorové vozidlá, ktorý mu síce skončil, ale keďže sa nepodrobil nariadenému preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti vo vzťahu k závislosti na alkohol, tak šoférovať nemal. Muž bol predvedený na obvodné oddelenie PZ, z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkonov.

JAZDITE ZODPOVEDNE!

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno