Polícia dohliadne na bezpečnosť a plynulosť športového podujatia „Orlen Nation cup“

0
7

Prezídium PZ SR |MM|  Dňa 26. mája 2023 sa uskutoční športové podujatie, v rámci ktorého je potrebné počítať s dopravnými obmedzeniami.

Polícia bude v tento deň dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Jednotlivé krajské riaditeľstvá Policajného zboru prijali potrebné opatrenia a vyčlenili dostatočný počet policajtov dopravnej a poriadkovej služby na zabezpečenie bezproblémového prejazdu účastníkov cyklistických pretekov. Krajské riaditeľstvá Policajného zboru budú taktiež verejnosti poskytovať aj podrobné informácie o konkrétnych dopravných obmedzeniach, či obchádzkových trasách. Aj tentokrát sa do opatrení zapoja policajti špeciálneho dopravného oddelenia odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru známi ako „PUMA“, ktorí na autách aj motorkách zabezpečia doprovod účastníkov podujatia.

Trasa cyklistických pretekov je plánovaná od námestia v Levoči, cez Spišskú Novú Ves, Poprad s ukončením v Štrbskom Plese.

Pripomíname, že organizátor má v tejto súvislosti v zmysle zákona o organizovaní športových podujatí a zákona o cestnej premávke určité povinnosti pri zabezpečení pretekov, ktoré sa budú konať v rámci dopravnej premávky.

Prosíme účastníkov cestnej premávky o zvýšenú opatrnosť, pozornosť a tiež vzájomnú ohľaduplnosť.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno