ISSN 1338-032X

Na výstavu s holubmi už nedorazil. Starší vodič vbehol do dráhy vlaku

KR PZ Trnava |MM|  Senickí dopravní policajti vyšetrujú včerajšiu nehodu na železničnom priecestí pri obci Kopčany, v okrese Skalica.

77 ročný vodič mal ísť, skoro ráno, od obce Kopčany smerom na mesto Holíč. Pri prejazde cez železničné priecestie bez závor pravdepodobne nerešpektoval svetelné dopravné značenie a vošiel do dráhy osobnému vlaku, smerujúcemu na obec Kúty.

Po zrážke zostal vodič v aute Fiat Qubo zakliesnený a po vyslobodení hasičmi ho záchranári s viacerými zraneniami previezli do skalickej nemocnice. Okrem dôchodcu sa pri nehode nikto ďalší nezranil.

Policajti na mieste podrobili rušňovodiča dychovej skúške, s negatívnym výsledkom. To, či mohol byť starší vodič pod vplyvom alkoholu, budú zisťovať z odobratej vzorky krvi.

V dôsledku nehody policajti museli cestu I. triedy na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavrieť. Celková škoda bola predbežne vyčíslená na 10 000 eur.

Presné príčiny a okolnosti nehody naďalej vyšetrujeme.

– Článok pokračuje pod reklamou –

PRED ŽELEZNIČNÝM PRIECESTÍM SPOZORNITE

Upozorňujeme vodičov, že sú pred vjazdom na železničné priecestie povinní správať sa mimoriadne opatrne, a najmä riadne sa presvedčiť, či môžu cez priecestie bezpečne prejsť. Pred železničným priecestím, pri ktorom je umiestnená dopravná značka „Stoj, daj prednosť v jazde!“, vodič je povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, z ktorého má náležitý rozhľad na trať.

Vodiči v prípade, ak blikajú červené svetlá, je dávaná zvuková výstraha, prípadne im situácia na priecestí alebo za ním nedovoľuje, aby ho bezpečne prešli, nesmú na priecestie vôbec vojsť.

Buďte opatrní a myslite na to, že súboj s vlakom nevyhráte.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Odporúčané články

Výzva pre vodičov! Prispôsobte jazdu počasiu a stavu vozovky

KR PZ Trnava |MM| Upozorňujeme vodičov, že najmä v okresoch Trnava, Piešťany, Hlohovec a na Záhorí v okresoch...

Medzinárodný deň proti násiliu páchaného na ženách

MŠVVŠ SR |MM| Podľa ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Tomáša Druckera je nevyhnutné zintenzívniť prevenciu a...

MIRRI SR: Pridávame sa k medzinárodnej kampani 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanom na ženách

MIRRI |MM|  Podpora služieb pre obete domáceho a rodovo podmieneného násilia je ústredná téma medzinárodnej konferencie a stretnutia...

Športové organizácie i samospráva sa môžu uchádzať o financie na rozvoj športovej infraštruktúry

MŠVVŠ SR |MM| Vybudovanie novej športovej infraštruktúry v rámci celého Slovenska, ale aj modernizácia a rekonštrukcia už existujúcej...