ISSN 1338-032X

Volebný deň poznačila tragédia na Spiši – AKTUALIZOVANÉ

Dnes krátko po 8.00 h ráno došlo v Spišskom Podhradí k vážnej dopravnej nehode, ktorá si vyžiadala obete, ako aj ľahko a ťažko zranené osoby.

Na miesto boli okamžite vyslané všetky záchranné a bezpečnostné zložky. Presné príčiny, ako aj miera zavinenia, sú predmetom vyšetrovania.

JAZDITE OPATRNE A BUĎTE OHĽADUPLNÍ VOČI INÝM

Každý deň sa na cestách stretávame s novými výzvami a situáciami, ktoré vyžadujú našu plnú pozornosť a zodpovednosť V tejto súvislosti opakovane vyzývame účastníkov cestnej premávky:

➡️ Kontrolujte dopravnú situáciu pri pohybe motorovým vozidlom. Venujte pozornosť chodcom, cyklistom a ostatným účastníkom cestnej premávky.
➡️ Jazdite pozorne, buďte mimoriadne obozretní, venujte pozornosť nielen tomu, čo sa odohráva pred vozidlom alebo vo vašom spätnom zrkadle, ale aj v bezprostrednom okolí.
➡️ Zostaňte sústredení, venujte sa plne jazde motorovým vozidlom a nerozptyľujte sa mobilom alebo inými zariadeniami. Zamerajte sa výhradne na riadenie vozidla.

Spoločne môžeme prispieť k bezpečnejším cestám a znížiť počet dopravných nehôd. Buďte vzorom pre ostatných vodičov a ukážte, že bezpečná jazda je vždy tou správnou voľbou.

zdroj: Polícia SR

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – tlačová správa ATE:

Dva záchranárske vrtuľníky boli dnes ráno vyslané k mimoriadne tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala v Spišskom Podhradí, časti Spišská Kapitula.

Išlo o nehodu, pri ktorej autobus zrazil niekoľko osôb. Žiaľ, dve osoby utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli.

Popradská posádka záchranárskeho vrtuľníka, ktorá bola vyslaná na miesto nešťastia ako prvá, si do svojej starostlivosti prevzala 17-ročné dievča, ktoré utrpelo vážne poranenia viacerých častí tela.

Vzhľadom na následnú zástavu obehu museli záchranári okamžite zahájiť rozšírenú kardiopulmonálnu resuscitáciu. Po obnove obehu bola pacientka preložená na palubu vrtuľníka a v umelom spánku vo veľmi kritickom stave letecky transportovaná do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia, Nemocnice v Spišskej Novej Vsi.

Druhá posádka, ktorá priletela na pomoc z Košíc, si od zasahujúcich záchranárov prevzala 16-ročné dievča, ktoré utrpelo taktiež vážne poranenia viacerých častí tela. Po ošetrení a podaní neodkladnej liečby bola pacientka preložená na palubu a v stabilizovanom stave, pri vedomí, no s vážnymi poraneniami letecky prevezená na ďalšie vyšetrenie na Kliniku úrazovej chirurgie ÚN L. Pasteura v Košiciach.

Rodinám pozostalých tejto tragédie vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť.

– – –

AKTUALIZOVANÉ – doplnenie informácií od polície SR:

Pri nehode autobusu v Spišskom Podhradí pri Spišskej Kapitule v okrese Levoča vyhasli tri ľudské životy mladých dievčat. Zranilo sa ďalších sedem ľudí, pričom jedno dievča je vo vážnom stave.

Pozrite si záznam brífingu ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, prezidenta Policajného zboru Ľubomíra Soláka a prezidenta Hasičského a záchranného zboru Adriána Mifkoviča.
Minister vnútra vyjadril úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a poďakoval sa všetkým záchranným zložkám, ktoré na mieste nehody zasahovali a pomáhali.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Odporúčané články

Nález mŕtveho muža v Bratislave. Intoxikácia alkoholom a omamných látok spôsobila jeho smrť

Na linke 158 sme v priebehu dnešného dňa, krátko pred 05.00 hod, prijali oznámenie o náleze osoby mužského...

Čelná zrážka s tragickým koncom. Vodiči, na cestách nikdy neriskujte!

KR PZ Trnava |MM|Polícia je na mieste vážnej dopravnej nehody, ktorá sa stala krátko po 14:00h neďaleko obce...

Nebeské divadlo na oblohe. Na Slovensku sme pozorovali polárnu žiaru

V piatok 10.5.2024 sa Slováci stali svedkami tohto nádherného farebného divadla na oblohe. Nad hlavami nám žiarila polárna...

Žilinskí kriminalisti vyšetrujú smrť  muža z okresu Námestovo – AKTUALIZOVANÉ

KR PZ Žilina |MM|  Vo štvrtok 9. mája vo večerných hodinách, v okrese Námestovo bolo v rodinnom dome...

Študent na škole v Trnave vytiahol umelú atrapu zbrane, manipuloval s ňou pred učiteľom aj spolužiakmi. Policajti ho spacifikovali

KR PZ Trnava |MM| Policajti boli krátko pred poludním privolaní do jednej zo stredných škôl v meste Trnava. 17...

Oceňovanie príslušníkov KR HaZZ v Trenčíne a DHZO Trenčianskeho kraja

KR HaZZ Trenčín |MM|  Pri príležitosti osláv sviatku sv. Floriána - patróna hasičov sa dnes v priestoroch kongresovej...

Vyše 60 darcov prispelo krvou v mene klubu

Na odbernom centre Národnej transfúznej služby v Trnave dnes uskutočnil už v poradí 61. diel Červeno-čírnej kvapky krvi...

Nájdenie mužského tela bez známok života v derivačnom kanály – AKTUALIZOVANÉ

KR PZ Žilina |MM| Dnes (10. mája ) v doobedňajších hodinách v derivačnom kanály   v k.ú....

Z poslednej jazdy sa už motorkár domov nevráti. Jeho život vyhasol pri zrážke s autom

KR PZ Trnava |MM|  Dopravní policajti zo Senice vyšetrujú včerajšiu tragickú dopravnú nehodu, ktorá sa stala na ceste...

Kvalitné vzdelanie musí byť prioritou: Z nových eurofondov sme vyčlenili takmer 200 miliónov na rekonštrukcie škôl vo všetkých regiónoch

MIRRI |MM| Podpora kvalitného školstva a vzdelávania musí byť prioritou každej vlády. Eurofondy majú moc meniť naše školy...

Buď na bicykli cyklista, nie egoista. Jazdite za sebou!

Pre vodičov áut a cyklistov platí jedno a to isté. Auto, ani bicykel nie je váš nepriateľ. Jazda vedľa...

Úplná uzávierka rýchlostnej cesty R4

Prezídium PZ Sr |MM| Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky na základe žiadosti spoločnosti Národná diaľničná spoločnosť, a.s., povolilo ako...