ISSN 1338-032X

Je to v poriadku, že obecné Hody sú spolitizované? – pýta sa poslanec OZ v Šoporni Gála

Fakty a môj osobný názor k Hodom v Šoporni 2023.
Zopár faktov:
Priznám sa, že ma ako poslanca obce Šoporňa nemilo prekvapila informácia z platenej reklamy na fb p. Pellegriniho – HLAS – SD, že bude účastníkom na Hodoch v Šoporni v piatok o 18:00 hod a môžem si prísť podpísať jeho knihu.
Niežeby som mal antipatiu voči p. Pellegrinimu ako osobe, alebo strane, nakoľko žijeme v demokracii a každý má právo vyjadriť svoj názor, presvedčenie, ideológiu, ale myslím si, že ako poslanec obce by som o tom mal vedieť a preto sa natíska otázka, kto a prečo pozval p. Pellegriniho a čo na to obecní poslanci, ktorí kandidovali za iné politické strany, prípadne nezávislí?
Je to v poriadku, že obecné Hody sú spolitizované?
Nikde v informatívnom letáku k Hodom nie je spomenutá táto informácia a Hody sú primárne o nás obyvateľoch, zasvätenia kostola Panne Márii Snežnej, v minulosti spojenými Dožinkami, teda oslave a vďake za úrodu a práce nás obyvateľov.
Teda Hody by mali byť primárne o nás a našich hodnotách a nie o politike bez ohľadu o ktorú politickú stranu, jednotlivca sa jedná!
Môj názor je ten, že si strana HLAS – SD ako aj p. Starosta ako kandidát tejto strany na poslanca do NR si mali riadne prenajať priestor Rajčuri v iný termín a inak prilákať svojich priaznivcov.
Sú to predsa ich osobné ambície.
Nepripadá mi to príliš „sociálne“ nakoľko si Hody platíme prakticky my obyvatelia, samotná strana dostane pri súčasných preferenciách a zvolení milióny zo štátneho rozpočtu, teda našich peňazí a ešte bude možno aj vládnuť za naše peniaze.
Samotní kandidáti za poslancov strany sú takmer všetko majetní ľudia.
Pripadá mi nefér voči obyvateľom obce Šoporňa, taktiež neúctivé.
K programu Hodov len toľko, že som aj za veľké mená v play liste, ale bol by som rád, ak by sa tam objavili aj naše skvosty Važinka, Važina, Važinár ako ukážka našich reálnych tradícií a hodnôt ako som už neraz spomínal.
Prekvapil ma ohňostroj na terajšie Hody, ktorý obec zrušila práve na Nový rok s odôvodnením spolupatričnosti k zvieratkám a úspore financií v ťažkých časoch..
Teraz nám už nezáleží na tých zvieratkách, financiách?
Chýba mi logika vo vyjadreniach, činoch..
Len pre ilustráciu na poslednom zastupiteľstve sme boli poslanci informovaní, že havarijný stav výtlkov, chodníkov nie je možné momentálne riešiť z dôvodu financií.
Dúfam, že sa ako poslanec dočkám úplnej položkovej sumarizácie Hodov, teda kto a za akých podmienok predával občerstvenie na Hodoch a podobne.
Často sa stretávam s otázkou, či má DJ Huxomedia v Šoporni doživotný kontrakt..
Súhlasím s čo najnižším vstupným pre obyvateľov obce Šoporňa.
Ale pri tak kvalitných niektorých kapelách, interpretoch, ktoré nás stoja obrovské peniaze, by malo byt vstupné cezpoľným neobyvateľom obce jednoznačne vyššie, tým pádom by obec nebola plus mínus na nule, alebo s miernym ziskom z Hodov, ale obec by výraznejšie profitovala a mohla použiť prostriedky na zveľadenie obce.
Bežne je vstupné na Horkýže Slíže a podobné kapely tohto rangu 10 eur a vyššie – neobyvatelia obce.
V minulosti si takto privyrábali miestne organizácie – Športový klub, Rybári, Poľovníci a slušným ziskom tak odbremenili obecnú kasu o príspevok organizácii.
V každom prípade sa snažme si Hody užiť v prítomnosti svojich rodín, spomínaním na minulosť, prítomnosť a načrtnime si aj peknú budúcnosť so spoločnými hodnotami, ktoré nás budú Šoporňanov zdobiť, aby Hody neodzneli len posledným tónom pesničky zo zábavy a v žiare reflektorov..
Poslanec obce Šoporňa – Marek Gála
Zdroj: FB

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Odporúčané články

Futbal v Trnave skončil bez výtržností, iba opitý fanúšik „stratil“ nohavice

KR PZ Trnava |MM| Polícia nemusela v súvislosti s medzinárodným futbalovým zápasom riešiť žiadne výtržnosti ani hromadné narušenie...

Mladý vodič zrazil 69-ročného chodca

KR PZ Trenčín |MM|  Včera krátko po 21:00 hod. došlo na ulici Obrancov mieru v Dubnici nad Váhom...

Alkohol u vodičov a u vodičov nemotorových vozidiel na cestách v Žilinskom kraji

KR PZ Žilina |MM|  Policajti v Žilinskom kraji s cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky neustále...

V rukách policajtov skončil muž podozrivý z drogovej trestnej činnosti

KR PZ Žilina |MM|  Na základe operatívnych informácií v boji s drogovou trestnou činnosťou vykonali čadčianski kriminalisti spoločne...

Vážna dopravná nehoda v Turčianskych Tepliciach

KR PZ Žilina |MM| Dnešného dňa v ranných hodinách došlo na ceste č. II/519 v katastrálnom území obce...

Policajné správy z Prešovského kraja

KR PZ Prešov|MM|  Konflikt senioriek Vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove bolo na základe získanej dôkazovej situácie vznesené obvinenie ...

Volebný deň si spestrili alkoholom. Škoda, že potom sadli za volant

KR PZ Trnava |MM| Policajti z okresu Dunajská Streda museli v sobotu riešiť nielen dohľad nad pokojným priebehom...

Vlastnej manželke mal bez jej vedomia podávať drogy

KR PZ Trenčín |MM|  Polícii v Bánovciach nad Bebravou bola zúfalá žena podať oznámenie o tom, že má...

Komisia pre voľby oficiálne vyhlásila výsledky volieb do Európskeho parlamentu v SR

MV SR |MM|  Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán v súlade so zákonom o podmienkach...

Polícia zatiaľ zaznamenala dva incidenty v súvislosti s Eurovoľbami 2024 – AKTUALIZOVANÉ

Prezídium PZ SR |MM|  Aktuálne sme zaznamenali dva incidenty. Prvý incident evidujeme v okrese Nové Zámky. V jednej z okrskových volebných miestností...

NDS spustilo opravy komunikácií okolo privádzača D3 Kysucké Nové Mesto

NDS |MM| Včera v noci odštartovali opravy komunikácií, ktoré boli využívané počas výstavby privádzača D3 v úseku Žilina...

Enviropolícia obvinila osobu za nelegálny výrub a krádež dreva v Bratislave

Prezídium PZ SR |MM|  Vyšetrovateľ enviropolície Národnej centrály osobitných druhov kriminality Prezídia PZ vzniesol obvinenie fyzickej osobe z okresu...