ISSN 1338-032X

Turnaj o pohár primátora mesta Sereď bolo fantastické šípkarske podujatie

OZ Sereď Darts Club /  Po letnej prestávke sa do nášho mesta konečne vrátili šípky a generálku na blížiacu sa 5. sezónu seredskej šípkarskej ligy si náš klub nemohol predstaviť lepšie.

V sobotu 19.8.2023 sa stretlo 100 šípkarov v našom milovanom Bowling Centrum Dolná Streda pri prvom ročníku Turnaja o pohár primátora mesta Sereď.

50 prihlásených dvojíc vytvorilo nezabudnuteľnú a priateľskú atmosféru, ktorá sa pre seredský klub stala legendárnou. Chceme sa poďakovať všetkým šípkarom za vašu ochotu cestovať niekoľko desiatok kilometrov, aby ste si u nás zahrali milované šípky. Prišli ste k nám zo všetkých kútov západného Slovenska a po prvom ročníku máme vďaka vám latku nastavenú veľmi vysoko. Predvádzali ste úžasné výkony. Ešte raz, ďakujeme všetkým zúčastneným.

Turnaja sa zúčastnili tímy z: Bratislavy, Nitry, Trnavy, Topoľčian, Šale, Serede, Šúroviec, Komjatíc, Malženíc, Vrbového, Šintavy či Galanty

Hneď na úvod by sme chceli taktiež poďakovať primátorovi mesta Ondrejovi Kurbelovi, ktorý tento turnaj otvoril nielen príhovorom, ale aj hodenou prvou šípkou turnaja a musíme uznať, že keby sa tomuto športu trochu viac venuje, určite by bol z pána primátora výborný šípkar.

Naše obrovské poďakovanie patrí aj mestu Sereď, ktoré náš klub veľmi podporuje a na tento turnaj zaobstaralo aj poháre pre najlepšie dvojice tohto večera. Aj s pomocou mesta, sponzorov a samotných šípkarov sa nám podarilo vynoviť priestory, v ktorých hráme. Môžeme s určitosťou potvrdiť, že máme jedny z najkrajších a najväčších priestorov medzi šípkarskými klubmi na Slovensku a sme na to patrične hrdí.

Ešte raz ďakujeme všetkým za vašu podporu na našej ceste vytvoriť z klubu Sereď Darts Club jeden z najlepším šípkarskych klubov na Slovensku.

Späť ale k turnaju. Pripravených bolo nielen 130 klobás a desiatky párkov, ale aj 10 terčov na ktorých hralo 50 dvojíc. Od prvých zápasov to bol neúprosný boj o každú výhru v skupine, ktorá vás približovala k postupu do finálového pavúka. A nehralo sa len o poháre a večnú slávu, ale po prvýkrát na našom turnaji sme mali garantované prize money a teda 4 najlepšie dvojice sa mohli tešiť aj na finančnú odmenu.

Šípky si k nám prišli zahrať aj také známe mená ako Tomislav Rosandič, Michal Jančo, Miroslav Rajnoha alebo Miro Klopan, ktorých šípkarska komunita veľmi dobre pozná.

Vo veľmi silnej konkurencii sa však nestratili ani seredskí hráči a 6 dvojíc so Seredčanmi sa dostalo medzi najlepších 32 dvojíc celého turnaja. Sledovali sme naozaj nielen dramatické, ale aj famózne zápasy, ktoré zdvíhali divákov zo sedadiel. Každou časťou pavúka sme boli viac a viac vo vytržení, nakoľko sa našim hráčom veľmi darilo a blížili sa k vytúženým pohárom.

V semifinálne sme už vedeli, že poháre a umiestnenie má Seredský klub isté, nakoľko sa v zápase o finálovú účasť stretli dve seredské dvojice: Braňo Toncr, Lukáš Slíž a Andrej Takáč, Dušan Javor. Tento zápas zvládla lepšie prvá dvojica a mohli sa tak tešiť na finálne proti vynikajúco hrajúcej dvojke Daniš – Bödör.

Finále však ovládli trnavskí šípkari, ktorí ukázali svoje skúsenosti a došli pre krásny putovný pohár. Gratulujeme chalani.

My by sme chceli pogratulovať našim chlapcom k 2. a 3. miestu z prvého ročníka turnaja o pohár primátora. Ďakujeme za vaše predvedené výkony, bola to radosť sa na vás pozerať.

Všetkým ostatným zúčastneným ďakujeme a pevne veríme, že sa takto spoločne o rok znovu stretneme. Budeme sa tešiť. Športu zdar, šípkam zvlášť.

 

1.Miesto: Daniš – Bödör

2.Miesto: Toncr – Slíž

3.Miesto: Takáč – Javor

3.Miesto: Holka – Porubský

 

Projekt vznikol s podporou mesta Sereď

foto: autor

zdroj: Mesto Sereď

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Odporúčané články

Futbal v Trnave skončil bez výtržností, iba opitý fanúšik „stratil“ nohavice

KR PZ Trnava |MM| Polícia nemusela v súvislosti s medzinárodným futbalovým zápasom riešiť žiadne výtržnosti ani hromadné narušenie...

Mladý vodič zrazil 69-ročného chodca

KR PZ Trenčín |MM|  Včera krátko po 21:00 hod. došlo na ulici Obrancov mieru v Dubnici nad Váhom...

Alkohol u vodičov a u vodičov nemotorových vozidiel na cestách v Žilinskom kraji

KR PZ Žilina |MM|  Policajti v Žilinskom kraji s cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky neustále...

V rukách policajtov skončil muž podozrivý z drogovej trestnej činnosti

KR PZ Žilina |MM|  Na základe operatívnych informácií v boji s drogovou trestnou činnosťou vykonali čadčianski kriminalisti spoločne...

Vážna dopravná nehoda v Turčianskych Tepliciach

KR PZ Žilina |MM| Dnešného dňa v ranných hodinách došlo na ceste č. II/519 v katastrálnom území obce...

Policajné správy z Prešovského kraja

KR PZ Prešov|MM|  Konflikt senioriek Vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove bolo na základe získanej dôkazovej situácie vznesené obvinenie ...

Volebný deň si spestrili alkoholom. Škoda, že potom sadli za volant

KR PZ Trnava |MM| Policajti z okresu Dunajská Streda museli v sobotu riešiť nielen dohľad nad pokojným priebehom...

Vlastnej manželke mal bez jej vedomia podávať drogy

KR PZ Trenčín |MM|  Polícii v Bánovciach nad Bebravou bola zúfalá žena podať oznámenie o tom, že má...

Komisia pre voľby oficiálne vyhlásila výsledky volieb do Európskeho parlamentu v SR

MV SR |MM|  Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán v súlade so zákonom o podmienkach...

Polícia zatiaľ zaznamenala dva incidenty v súvislosti s Eurovoľbami 2024 – AKTUALIZOVANÉ

Prezídium PZ SR |MM|  Aktuálne sme zaznamenali dva incidenty. Prvý incident evidujeme v okrese Nové Zámky. V jednej z okrskových volebných miestností...

NDS spustilo opravy komunikácií okolo privádzača D3 Kysucké Nové Mesto

NDS |MM| Včera v noci odštartovali opravy komunikácií, ktoré boli využívané počas výstavby privádzača D3 v úseku Žilina...

Enviropolícia obvinila osobu za nelegálny výrub a krádež dreva v Bratislave

Prezídium PZ SR |MM|  Vyšetrovateľ enviropolície Národnej centrály osobitných druhov kriminality Prezídia PZ vzniesol obvinenie fyzickej osobe z okresu...