ISSN 1338-032X

Minister školstva D. Bútora ocenil najlepších absolventov vzdelávacích programov Junior Achievement Slovensko

MŠVVŠ SR |MM| Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Daniel Bútora prijal zástupcov JA Slovensko, žiakov, ktorí v uplynulom školskom roku vynikali v celoslovenských alebo medzinárodných súťažiach. Ocenil ich talent a snahu a vyzdvihol aj iniciatívu a prácu učiteľov, ktorí tieto programy na školách vyučujú.

Učitelia a žiaci predstavili ministrovi aktivity a najlepšie hodnotené projekty v praktických vzdelávacích programoch JA Slovensko. „Táto organizácia dosahuje so svojimi programami dlhodobo vynikajúce výsledky. Oceňujem najmä snahu obohatiť náš vzdelávací systém o rozvoj praktických zručností a zbieranie skúseností na súťažiach v rámci Slovenska a v zahraničí, kde si môžu svoje schopnosti porovnať s rovesníkmi z iných krajín,“ povedal na stretnutí so žiakmi minister školstva Daniel Bútora.

Ide o absolventov programov Aplikovaná ekonómia, Viac ako peniaze, Zručnosti pre úspech a Etika v podnikaní zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej Hálova v Bratislave, Gymnázia Poštová v Košiciach, Gymnázia v Myjave, Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Novom Meste nad Váhom, Strednej odbornej školy Jána Antonína Baťu v Partizánskom a Súkromnej strednej odbornej školy v Poprade.

Vzdelávacia organizácia predstavila svoje plány na nový školský rok. Počas prázdnin vyškolila 180 nových učiteľov, ktorí programy JA Slovensko prinesú na nové základné a stredné školy. Jedným z kľúčových riešení, ktoré organizácia ponúka, je rozšírenie teoretickej časti vzdelávania o možnosť uplatnenia získaných vedomostí v praxi. „Vzdelávanie by malo byť zážitkové, teda také, ktoré je pre študentov najatraktívnejšie a najzrozumiteľnejšie. To je aj stredobodom nášho záujmu,“ uviedla riaditeľka JA Slovensko Marta Slováková. Cieľom je tiež prispieť k zastaveniu odlivu talentov zo Slovenska a vytvoriť silnú, inovatívnu a konkurencieschopnú mladú generáciu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Odporúčané články

Najkrajší beh na Slovensku, dm ženský beh v Bratislave

Miroslav Košírer / Bratislava / V sobotu 23.9.2023 sa konal už 11 ročník dm ženský beh v Bratislave. "Viac...

AKTUÁLNE: Jazdu na kradnutom aute mu v Seredi prekazila NAKA

Sereď / Štvrtkový zásah NAKA v Seredi – časť Horný Čepeň má výsledok, a to v podobe jednej...

Tragická dopravná nehoda v obci Hlboké nad Váhom

KR PZ Žilina |MM| Včera (22. septembra) v čase okolo 12.45 hod. došlo na miestnej komunikácii v obci Hlboké nad...

Tragická dopravná nehoda v okrese Liptovsky Mikuláš

KR PZ Žilina |MM|  Dnes okolo poludnia došlo na ceste prvej triedy  číslo 72 v obci Nižná Boca, okres...