ISSN 1338-032X

Požiar v bytovom dome v Skalici vznikol úmyselným podpálením

KR HaZZ Trnava |MM| Dňa 18. novembra 2023 pred 21. hodinou bolo spozorované dymenie v jednom z bytových domov v Skalici.

Po príjazde hasičskej jednotky zo Skalice bolo po vykonanom prieskume zistené, že požiar vznikol v jeho pivničných priestoroch. Bytový dom bol následne odpojený od zdroja zemného plynu a elektrickej energie.

Silné zadymenie spoločných priestorov spôsobilo, že časti obyvateľov domu sa nepodarilo evakuovať na voľné priestranstvo. Miesto zásahu sa rozdelilo na 2 zásahové úseky – záchrana obyvateľov (v spolupráci s Dobrovoľným hasičských zborom mesta Skalice)  a likvidácia požiaru za súčasného odvetrávania pivničných priestorov pomocou pretlakového ventilátora. Následkom sálavého tepla prišlo v pivniciach k roztrhnutiu vodného potrubia. Zasahujúcim príslušníkom sa však únik vody podarilo zastaviť.

Po uhasení požiaru bolo požiarovisko prekontrolované termovíznou kamerou na vyhľadanie prípadných miest so zvýšenou teplotou.

Úmyselné zapálenie spôsobilo škodu odhadnutú predbežne na sumu 30 000 €. Hasičom sa podarilo uchrániť majetok v hodnote 200 000 €.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Odporúčané články

Vyhlásenie k rušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry

Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila v piatok 8. decembra 2023 s vyhlásením k rušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry.  „Na ostatnom zasadnutí...

Zraniteľným domácnostiam pomôžeme s kompenzáciou nákladov za zvýšené účty za energie

MIRRI |MM| Pokračujeme v účinnej pomoci ľuďom. Najnovšia výzva z Integrovaného regionálneho programu, ktorý riadime, pomôže zraniteľným domácnostiam...

Veľtrh ProWein 2024 pokračuje vo svojej 30-ročnej histórii úspechov

Miroslav Košírer /  In vino veritas je latinská fráza, ktorá znamená „vo víne je pravda“, čo naznačuje, že...

V nedeľu prídu do platnosti nové cestovné poriadky v IDS BK

Bratislava 8. december 2023 – Dňom 10. decembra 2023, v termíne celoštátnych zmien cestovných poriadkov, prichádzajú do platnosti nové...